Budowa i parametry pracy wyciskarek jednoślimakowych


Uncategorized / piątek, Październik 5th, 2018

Wyciskarki są urządzeniami do wyciskania soków z owoców i warzyw. Typowa wyciskarka jednoślimakowa  (pozioma lub pionowa ) składa się z pojemnika (pulpy) , wałka ( metalowej  lub plastikowej spirali zrobionej z nieszkodliwego i nie wchodzącego w reakcje chemiczne z sokami materiału ) oraz sita, który jest rodzajem filtra na którym zostaje miąrzsz.

Wyciskarek jednoślimakowych używamy głównie do robienia soku z miękkich owoców i warzyw. Przykładami może być chociażby pomidor, marchew, cytryna , pomarańcza czy jabłko. Ich niewątpliwą zaletą jest praca w niskiej temperaturze ( typowa wyciskarka wykonuje 60-80 obrotów na minute) dzięki czemu sok zawiera enzymy i witaminy potrzebne organizmowi człowieka, gdyż przy wyższej temperaturze wartościowe składniki zostają utlenione.

Wyciskarki poziome są nieco większe, trzeba użyć wiekszej siły mięśni rąk aby uzyskać dobry klarowny sok,zaletą  wyciskarek pionowych jest szybkość pracy.

Ceny typowych wyciskarek jednoślimakowych wahają się w granicach od 300-2500 złotych. Pobór mocy wynosi od 100-400 W. Pobór mocy ma wpływ na prędkość wyciskania soku oraz na rodzaj wyciskanej substancji, wiadomo, że im wyższa moc tym twardszy owoc, warzywo  możemy wycisnąć.

http://www.laserowe-leczenie.pl/artykul/wyciskarka-pozioma-jednoslimakowa-do-sokow-ceny/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *